HAYIRLI CUMALAR...Allahım, sana hamd ederim. Senin verdiğim nimetleti saymaktan acizken, sana gerektiği gibi nasıl şükredebiliri ki… Sen, seni yücelttiğin gibi yücesin. Her türlü noksan sıfatlardan uzaksın. Kuluna şah damarından daha yakınsın. Kulun duasını, tövbesini kabul edersin. Bütün güzel isimler ve sıfatlar senindir.

Bizi, ümmeti olmakla şereflendirdiğin Hz. Muhammed (sav) efendimize binlerle salat ve selam olsun. O’nun ehli beytine, ashabına, tabiin, etbaüttabiin ve kıyamete kadar O’nun yolunda gidenlere de salat ve selam olsun.

Allahım! Dünyanın dört-bir tarafında maddi ve manevi olarak zulüm ve baskı altında kalan, mağdur ve mazlum duruma düşen bütün kardeşlerimize yardım et. Onların bu mazlumiyetleri, ümmetin gafletten uyanmasına vesile kıl. Onları bu duruma düşürenleri de ıslah eyle. Eğer ıslahları mümkün değilse, Kahhar isminle onları hahru perişan eyle.

Allahım. Mısır’daki kardeşlerimize yardım eyle.

Allahım. Filistin’deki kardeşlerimize yardım eyle.

Allahım. Suriye’deki kardeşlerimize yardım eyle.

Allahım. Irak’taki kardeşlerimize yardım eyle.

Allahım. Arakan’daki kardeşlerimize yardım eyle.

Allahım.

Çeçenistan,

Orta Afrika,

Doğu Türkistan,

Somali ve diğer beldelerde, zalimin ve işbirlikçi uşakların zulmüne maruz kalan tüm Müslümanlara yardım eyle.

Allahım. Bütün Müslümanları Tevhid bayrağı altında toplayacak; aralarındaki ihtilafları ittifaka çevirecek sebepler halkeyle.

Allahım. Senin habibin, Resulullah (sav): “Mazlumun duasıyla Allah arasında perde yoktur” buyuruyor. Mazlumun feryadı arşı alayı titretirken, küçücük çocuklar, ak saçlı ihtiyarlar, hala katledilmeye devam ediliyor. Rahmetin olan yağmur yerine, ismini dahi bilmediğimiz bombalar yağıyor başlarına. Ne evleri ve ne de yurtları kalmamış. Ölümün onlar için kurtuluş sayıldığı bir zaman dilimindeyiz.

Allahım. Sen, zalimin zulmünden habersiz değilsin ve bu zulüm onların yanına kar kalacak da değil. Ama bizim için en kısa sayılacak bir zamanda, bu zulmü yapanların ittifaklarını bozacak, iktidarlarını devirecek sebepler halkeyle.

Allahım Suriye'deki günahsız yavrularımıza alçakça bomba atan Rusyanında,Esadında hakkından gel..Amerikayı'da,Çin'ide İsraili'de sana şikayet ve havale ettik...Sen o şehitlerimizin ve yavrularımızın intikamını al.

Allahım. Ehli küfür ve ehli zulümle, maddi ve manevi olarak mücadele eden Mü’minlere yardım eyle. Bedir’de, Huneyn’de gönderdiğin melekler ordusuyla yardım eyle.

Ey mazlumların Rabbi. Ey kimsesizlerin sahibi. Ey kendisine hüzünle açılan elleri boş çevirmeyen Allah. Müslümanlara yardım et. Mazlumlara yardım et. Şehitlerin şehadetini kabul et. Yaralılara acil şifalar ver. Ailelerine sabır ver.

Allahım. Belki de bizim gafletimiz o kadar büyüktü ki, uyanmak için bu denli musibetler gerekti. Artık ümmeti uyandır gaflet uykusundan. Bize birlik ve dirlik ver. Dünyadaki imtihanda kaybedenlerden eyleme.

Allahım. Sen Rabbimizsin. Sahibimizsin. Her şeyi kuşatan rahmetinle bize muamele et.

Bize yardım et. Bize yardım et… amin.CUMAMIZ MÜBAREK OLSUN..Selam ve dua ile vesselam

#islammedya #cumanızmübarekolsun

image